*Все для студентов - скачать Рефераты, курсовые, дипломные работы » » Становище у Київській Русі перед прийняттям християнства

**

Становище у Київській Русі перед прийняттям християнства

Текст:
У Х-му сторіччі продовжувалося поступове формування руської державності. З однієї сторони необхідно було вирішувати питання, пов'язані з розширенням впливу київських князів "всередині" Русі, примушуючи до покірності ще розрізнені слов'янські племена, з іншої сторони зовнішня погроза потребувала великої напруги, для молодої феодальної держави.
У зв'язку з цим вся агресивна діяльність Великого Князя Святослава (батька Володимира) стосовно Русі не була у її інтересах, або незбагненим прагненням зневажити нею (як про це говориться в деяких місцях літопису). Навпаки - усе було розраховано на вирішення великих державних проблем. Найважливіша з них – забезпечення безпеки з боку Хазарского каганату, була вирішена цілком успішно (він перестав існувати після волжсько-хазарского походу). Друга задача - створення мирного торгового плацдарму на західному узбережжі Чорного моря (у співдружності з Болгарією) - виконана не була, тому що тут Русі протистояли дві значні сили: Візантія і печеніги.
Боротьба з печенігами у Х ст. стала актуальною потребою Русі. Весь родючий лісостеп, рясно вкритий руськими селами і містами, була відкрита раптовими набігам кочовників, що розляглися по руській рівнині на "місяць кінного шляху" від Дунаю до ріки Жигуль.
Кожний набіг призводив до спалення сіл, знищенню врожаїв, викрадення населення в рабство. Тому оборона від печенегів була не тільки державною, але й загальнонародною справою, зрозумілою і близькою всім прошаркам населення. І логічно, що князь, що зумів очолити цю оборону, повинний був стати народним героєм, дії якого оспівувались у билинах. Таким князем виявився побічний син Святослава - Володимир.
У м. Любичі, що оберігали підступи до Київської землі з півночі, жив у середині Х в. якийсь Малко Любечанин. Дочка його Малуша була ключницею княгині Ольги (матері Святослава), а син Добриня, очевидно, служив князю. У всякому разі в билинах збереглася пам'ять про те, що він був при княжому дворі "конюхом", а пізніше став придворним слугою - " пиячив дев'ять років".
Малуша Любечанка стала однією з наложниць Святослава, і в неї народився син Володимир (рік народження невідомий), котрого довго потім корили його походженням, називаючи "робичем" і "холопищем". Вихователем при ньому став рідний дядько Добрыня.
Невідомо, як склалася б подальша доля Володимира, але перед черговим і як потім виявиться трагічним походом 970 р., Святослав вирішив посадити своїх малолітніх дітей на князювання. Ярополкові був залишений Київ, а Олегові - Древлянська земля. У той же час незадоволені новгородці владою княжих намісників, надіслали сказати Святославові,щоб він дав їм сина свого в правителі.
Ні Ярополк, ні Олег не погодилися княжити в Новгороді. Тоді Добриня запропонував новгородцям просити в князі Володимира. Так юний "робичич" став князем-намісником у Новгороді.

Тип файла: doc
Язык файла: Украинский

Скачать файл: Становище у Київській Русі перед прийняттям християнства бесплатно

Скачать: Stanovische_v_Kiyivsk.doc
Загрузил(а): Oksana
Скачали: 6
Размер: 61,5 Kb
Дата: 9-10-2014, 12:14
Формат файла: docРефераты История Украины История
Оставить

Отзывы о работеНавигация


Оформление работ

  • Оформление рефератов
  • Правила оформления реферата
  • Оформление ссылок реферата

  • Интересное