*Все для студентов - скачать Рефераты, курсовые, дипломные работы » Рефераты » Бій у Катеринославі 1917р.

**

Реферат Бій у Катеринославі 1917р.

Введение:
Наприкінці грудня 1917 року в Україні склалась вкрай напружена політична ситуація . Тривала ворожнеча в керівництві Центральної Ради , а Центральна Рада та Раднарком в свою чергу конфліктували між собою . Раднарком не міг дійти згоди із більшовиками Харкова , а харківські більшовики не хотіли визнавати самостійність київських більшовиків .Тривала боротьба Раднаркому з Донським урядом та білогвардійцями, ситуація на німецькому фронті була нестабільною в тилу панував розлад та анархія . За таких обставин неможливо було вирішити кожну проблему окремо , а тому українські та радянські діячі перебували у розгубленості , оскільки ані перші ані другі не наважувались брати на себе вирішення усіх проблем.

Текст:
За вирішення цих проблем взявся Раднарком , згідно з особистим наказом Леніна була призначена особа , яка б керувала бойовими діями проти донців , білогвардійців та “їх посібників “.Це був В.Антонов -Овсієнко .Під посібниками Ленін мав на увазі Центральну Раду. Але завдання це було не з легких оскільки Харківські більшовики не підтримували відкриту агресію проти Центральної Ради. Але не зважаючи на це радянські війська поступово почали переходити до бойових дій . Яскравим прикладом можуть слугувати збройні сутички на станціях Лозовій та Синельниково. Подальші кроки В.Антонова-Овсієнко вгадати було неважко - Харків та Кареринослав. Тим більше, що Харків уже знаходився у його руках, а Катеринослав з великою кількістю місцевої червоної гвардії в будь- який момент готовий був повстати.
Збройна сутичка у Катеринославі , на відміну від попередніх , була вже відкритим втручанням у внутрішні справи України, служила початком війни Раднаркому з Центральною Радою. Адже попередні сутички можна було пояснити необхідністю боротьби з білогвардійцями Корнілова та Донським урядом генерала Каледіна, а в цьому випадку втручання у відносини між українською владою Катеринослава та більшовицьким ревкомом було неприхованою агресією . Навіть Антонов-Овсієнко в своїх записках наводить наказ за яким загону Єгорова доручалось підняття в Катеринославі повстання та захоплення міста.

Тип файла: doc
Язык файла: Украинский

Скачать реферат: Бій у Катеринославі 1917р. бесплатно

biy_u_katerinoslavi.doc [41,5 Kb] (cкачиваний: 2)
Скачать: biy_u_katerinoslavi.doc
Загрузил(а): Admin
Скачали: 2
Размер: 41,5 Kb
Дата: 25-09-2012, 19:47
Формат файла: docОставить

Отзывы о реферате

Популярные работы

РефератыКурсовыеДипломные
Навигация


Оформление работ

  • Оформление рефератов
  • Правила оформления реферата
  • Оформление ссылок реферата

  • Интересное