*Реферати, курсові, дипломні роботи » Оформлення посилань у рефераті

**

Оформлення посилань у рефераті

Є деякі вимоги щодо використання чужих думок при написанні реферату.

Вживаючи цитати не використовуючи лапки та вказівки автора - це плагіат (незаконне привласнення результату чужої інтелектуальної праці, що є порушенням авторських прав), та вказує що студент неспроможний написати реферат, а тако ж що він низької інформаційної культури.

Якщо студент навіть переказує своїми словами чужу думку, (навіть якщо він з ним згоден) то все рівно повинет вказати хто автор та відокремити цим взяту думку від своєї.

Як і в будь-якій іншій письмовій роботі - в тексті реферата цитати беруться у лапки та роблять бібліографічне посилання на джерело.

Можна зробити наступні кроки:
- В дужках вказати номер книги зі списку використаної при написанні літератури, поміщеної в кінці роботи, і номер сторінки, з якої взято слова автора * (М.С. Грушевський (7, с.29) написав що ...). Цей спосіб зручний тим, що займає небагато місця та скорочує час. Але є нюанс: якщо в кінці роботи ви знаходите нову книгу або статтю, яку хочете процитувати, доведеться вставляти її в свій список в порядку алфавіту (тим самим збиваючи колишній порядок) і виправляти номера у всіх ваших попередніх засланнях.

- Джерело вказується на тому ж аркуші, де розташована цитата. Таке посилання робиться внизу сторінки під рисою і називається виноскою. Наприкінці використаної вами цитати ставиться зірочки або використовуються порядкові номери ([3] 4) і т.д. Порядковий номер більш зручний читачу, тому що немає необхідності весь час заглядати в список літератури. Але зате він додає клопоти при вставлянні у вже готову сторінку нових матеріалів: цитата може переїхати на наступний аркуш, а посилання залишиться на попередньому. Така виноска зручна при роботі з термінами.

Зведення про джерело наводяться відразу після цитати в дужках. Може бути, це найбільш зручний спосіб, у всякому разі, якщо список літератури невеликий. Однак, скільки разів ви будете цитувати книгу, стільки раз ви повинні будете включати ці відомості в кінці речення. Не кажучи вже про те, що їх необхідно буде відобразити і у списку використаної літератури.

У всякому разі, вже на початку роботи над рефератом вам необхідно визначитися: яким варіантом ви будете користуватися, щоб реферати були виконані в єдиній формі.

Оформлення малюнків, таблиць та графіків

Часто для підтвердження будь-яких положень у реферат поміщають ілюстрації: фотографії, малюнки, карти, схеми, креслення і т.д, які позначаються як «малюнки». Всі вони мають загальну нумерацію. Підпис під кожним малюнком починається з його номера («Мал.1» або «Мал.8»), потім дається назва ілюстрації, і якщо ви її автор - вкажіть це, або повідомте звідки вона взята.

Таблиці також мають свою нумерацію, загальну для всієї роботи, але номер вказується над заголовком самої таблиці з правого боку.

Якщо виникла необхідність звернутися до малюнка або таблиці, в тексті треба зробити посилання (мал.3) або (табл.5), якщо вони знаходяться на тій же сторінці. У разі винесення таких матеріалів у Додаток (див.п.4), вказується сторінка, на якій знаходяться ці малюнки чи схеми (див.с.8, мал.2).

Просмотров: {views}
Переглядів: 4 501
Навігація


Оформлення робіт

  • Оформлення рефератів
  • Правила оформлення реферату
  • Оформлення посилань реферату

  • Цікаве