*Все для студентов - скачать Рефераты, курсовые, дипломные работы » Рефераты » Авіація в роки Другої світової війни

**

Реферат Авіація в роки Другої світової війни

Содержание:
1. Вступ
2. Винищувачі
3. Бомбардувальники
4. Штурмовики

Текст:
В роки Другої світової війни авіація перетворилася у величезну силу і стала неодмінним учасником усіх великих боїв. Неможливо було здобути значну перемогу на суші, не захопивши попереднє панування в повітрі. У противному випадку наземні війська несли від повітряних атак важкі утрати вже на марші і були не в змозі розгорнутися в бойовий порядок.
Літаки взяли на себе багато функцій: розвідувальні, патрульні, ударні, оборонні. Далекі розвідники вели розвідку з повітря тилових об'єктів супротивника, ближні стежили за пересуваннями фронтових військових частин і здійснювали коректування артвогню. Пікіруючі і горизонтальні бомбардувальники, а також штурмовики наносили удари по скупченнях військ ворога - їм протидіяли винищувачі. До складу підрозділів морської авіації входили торпедоносці, призначені для боротьби з ворожими кораблями. Прибережні води не залишалися без уваги патрульних літаків і літаючих човнів, здатних у разі потреби атакувати малоразмерние мети, наприклад, підвідні човни.

Винищувачі
Улітку 1940 року над Англією нависла погроза давно обіцяного фюрером вторгнення на Британські острови. Складовою частиною гітлерівського плану захоплення Англії «Морський лев» була операція «Адлерангриф» — повітряне настання «Люфтваффе». До кидка через Ла-Манш приготувалися екіпажі двох з половиною тисяч літаків, що базувалися на 400 аеродромах Голландії, Бельгії, Франції, Норвегії і Данії. 12 і 13 серпня німці провели масовані нальоти на основні аеродроми і берегові радарні станції англійців, а 14-го почали нічні рейди до авіаційних заводів фірм «Брістоль», «Вестланд», «Роллс-Ройс» і «Глостер». Результат — ушкодження двох аеродромів і декількох радіолокаційних станцій. Не занадто вдало пройшли і нальоти на підприємства. Найчастіше бомбардувальники не встигали долетіти до мети — на полпути їх перехоплювали англійські винищувачі. Утрати «Люфтваффе» тільки 13 серпня склали 47 літаків. Британці позбавилися 13 машин. Уже наступного дня над островами з'явилися не пікірувальники Ju-87, що бомбили напередодні аеродроми, а двомоторні винищувачі Мессершмитт Ме-110 з бомбовим навантаженням: командування «Люфтваффе» не ризикувало більше посилати без супроводу порівняно тихохідні бомбардувальники на «розтерзання» англійським винищувачам. У ті ж дні, стурбований утратами, Геринг розпорядився «надалі в складі кожного екіпажа літака, що діє над Англією, мати не більш одного офіцера». До середини жовтня німецька авіація вдень і вночі намагалася розгромити королівські військово-повітряні сили, розбудувати систему ПВО, підготувати висадження вермахту на Британські острови. І щораз, несучи чималі втрати, англійці відбивали атаки.
Героями повітряного бою, названого англійцями «битвою за Англію», стали пілоти 600 винищувачів «Спитфайр» і «Харрикейн». Як правило, «Харрикейни» нападали на ворожі бомбардувальники, а більш швидкісні «Спитфайри» змушували вплутуватися в бій винищувачів супроводу. Залишившись наодинці з «Харрикейнами», фашистські літаки або ставали їхніми жертвами, або рятувалися втечею, так і не долетівши до об'єктів бомбардування. «Спитфайр», швидкість якого приблизно дорівнювала швидкості Ме-109 із двигуном «Даймлер-Бенц» 601В (1000л.с.), перевершував основний винищувач «Люфтваффе» у маневреності. Реджинальд Митчелл, головний конструктор фірми «Супермарин», втілив у винищувачі кращі якості гоночних літаків, зумів зробити його надзвичайно легкої в керуванні, маневреною машиною. Своєю маневреністю «Спитфайр» зобов'язаний не тільки ретельному підбору площ кермових поверхонь, їхньої вагарні й аеродинамічному балансуванню, але і крилу порівняно великої площі. Додавши крилу аеродинамічно вигідні обриси, Митчелл удало сполучив у літаку високу швидкість гоночної машини з маневреністю гарного винищувача з малим навантаженням на крило.
Перший тур повітряних боїв другої світової війни розкрив і недоліки винищувачів кінця 30-х років: вісім крильевих кулеметів «Спитфайра» виявилися слабкою зброєю проти літаків ворога, оснащених противопульной бронею. Однієї лише скорострільності вже не вистачало. «Дошкулити» винищувачі і бомбардувальники «Люфтваффе» можна було тільки гарматними снарядами.

Тип файла: doc
Язык файла: Украинский

Скачать реферат: Авіація в роки Другої світової війни бесплатно

Скачать: Avacya_v_roki_Drugo.doc
Загрузил(а): Oksana
Скачали: 1
Размер: 93,5 Kb
Дата: 11-10-2014, 21:49
Формат файла: docРефераты История Всемирная история
Оставить

Отзывы о рефератеНавигация


Оформление работ

  • Оформление рефератов
  • Правила оформления реферата
  • Оформление ссылок реферата

  • Интересное