*Все для студентов - скачать Рефераты, курсовые, дипломные работы » » I світова війна

**

I світова війна

Содержание:
Вступ
1) Причини і характер І світової війни. Ст..2
2) Міжнародні відносини: Ст..16
a) Вступ в боротьбу Туреччини.
b) Взаємовідносини держав Антанти в 1914 -1915 рр.
c) Вступ в боротьбу Болгарії.
d) Фінансові відносини країн Антанти в 1916 р.
e) Міжсоюзницькі конференції на рубежі 1916-17рр.
3) Дипломатія заключного періоду І світової війни. Ст..31
Висновок.
Література.

Текст:
Причини і характер.
На початку XX ст. у світі ще більше загострилися імперіалістичні суперечності. Але особливого поширення набув конфлікт між Англією і Німеччиною. Вже в 90-х роках XIX ст. Англію занепокоїло посилення конкуренції німецьких товарів на світовому ринку. Інтереси Англії і Німеччини зіткнулися в багатьох районах світу. Особливої гостроти англо-німецькі суперечності набули в Африці, Східній Азії і на Близькому Сході. Це були основні регіони експансії німецького імперіалізму.
Наприкінці XIX ст. далекосяжні німецькі плани починають активно реалізовуватися в Східній Азії. З 1885 р. по 1893 р. експорт з Німеччини до Китаю збільшився з 16,5млн. до 33,25млн. марок. У 1897р. німецька імперія під виглядом «оренди» анексувала китайський порт Цзяочжоу, а потім поширила свій протекторат і на півострів Шаньдун. Це викликало серйозне занепокоєння в Англії, яка давно вже утверджувала свої інтереси в Китаї. Спільний похід у 1900 р. великих держав для придушення в Китаї іхетуанського антиімперіалістичного повстання не послабив напруженості в німецько-англійських суперечностях у Східній Азії.
Водночас розпочинається активне проникнення німецького імперіалізму на Близький Схід. Цій експансії сприяло спорудження Багдадської залізниці. Концесію" на її будівництво було одержано в 1898 р. під час поїздки Вільгельма II до Туреччини. Багдадська магістраль відкривала Німеччині прямий шлях через Австро-Угорщину, Балканський півострів і Малу Азію до Персидської затоки. Спорудження такої дороги зміцнювало позиції Німеччини на Близькому і Середньому Сході та поблизу Суецького каналу, що створювало загрозу морським і сухопутним шляхам сполучення Англії з Індією. До початку війни Німеччина інвестувала в будівництво залізниці 1 млрд. марок. Проблема Багдадської магістралі стала найгострішою в англо-німецьких суперечностях на Близькому Сході. Вона торкалася також інтересів Росії і Франції, що значно ускладнювало тогочасне міжнародне становище.
Неабияку роль у розв'язанні війни зіграли і франко-німецькі та російсько-німецькі суперечності. Після переможної війни 1870—1871 рр. над Францією німецькі правлячі кола намагалися назавжди закріпити за собою відірвані від Франції території Ельзасу і Лотарингії.
Розуміючи, що французи не примиряться з втратою цих земель і будуть намагатися взяти реванш за поразку у війні 1870—1871 рр., німецькі можновладці шукали привід для того, щоб завдати Франції нового удару і назавжди позбавити її будь-якої надії на повернення цих територій.
Арбітром Європи залишався німецький уряд. Після 1878 р., як і після 1871 р., основною, незмінною турботою Німеччини було ізолювати Францію і, особливо, перешкодити всякому союзу між нею і Російською імперією.
На наступний день після конгресу Німеччина повинна була чекати вияви неприязності з боку великої північної імперії і її таємних підступів, направленого до того, щоб перешкодити проведенню в життя берлінського трактату. Уражений Горчаков був повний ненависті і злопам'ятності. Олександр II, незважаючи на залишок особистої прихильності до імператора Вільгельму, не міг приховати свою досаду. Протягом більше за рік російська преса була наповнена докорами і загрозами за адресою Німецької імперії. Відносини між обома кабінетами стали так же загостреними, скільки вони були сердечними в попередній період. Цар зосередив свої війська на західних кордонах Росії. Його рука відчувалася в тому опорі, яке боснійці досить довго надавали австро-угорським військам, і можливо, також в тому зволіканні і безглуздих спорах, за допомогою яких в 1878 і 1879 рр. Порту намагалася відхилитися від територіальних вимог Греції. Російський імператор своїм заохоченням слов'ян також посилив те внутрішнє нездужання, яким страждала імперія Габсбургів(№4, с.471). У зв'язку з цим вельми потривожений Франц-Іосиф незабаром звернув майже благальні погляди у бік Німеччини, який, зі своєї сторони, прагнула, беручи до уваги обставини, укласти з Австро-Угорщиною міцний союз, який замінив би те, що розсіялося як дим угода трьох імператорів. До того ж австрійський імператор відчував на заході загрозу італійського ірредентизму, маніфестації і крики якого римський кабінет допускав з явним потуранням. Для князя Бісмарка не склало труднощів переконати Андраши, що тільки тісний і позитивний союз з Німеччиною здатний оберегти його уряд від всіх загрозливих йому небезпек. Нехитро, що між двома великими центральними державами незабаром встановився вельми знаменний обмін добрими послугами, передвісник того пакту, про якого мріяв Бісмарк.
У кінці 1878 р. віденський двір дав свідчення своїх германофильских тенденцій, погодившись, нарешті, на формальне скасування статті 5 Пражського договору, на яке ось вже дванадцять років як посилалися Данія і шлезвигці. Трохи пізніше, влітку 1879 р., дипломатична допомога Німеччини полегшила її майбутній союзнице оволодіння Базарським санджаком (він був зайнятий у вересні, після Боснії). Нарешті, під час свого побачення з Андраши в Гаштейне (серпень 1879 р.) залізний канцлер поклав основи договору, що замишляється ним: обидві імперії вступали в союз, щоб примусити поважати існуючі договори, і кожна з них,
у випадку якби друга, вступивши в боротьбу з сусідньою державою, зазнала загрози з боку третьої держави, повинна була стримати цю останню. Це означало, що договір направлений головним чином, з одного боку, проти Франції, а з іншою проти Росії. З поваги до царя імператор Вільгельм(№4,с.472) не одразу погодився підписати подібний акт. Але канцлер загрожував відставкою. Старий монарх поступився, і Бісмарк після поїздки в Вену, де його дії отримали повне схвалення переможених при Садове, добився, нарешті, від нього затвердження договору (15 жовтня 1879 р. (№4,с.575)
Хоч австро-німецький союз і був укладений в секретному порядку, кабінети не сповільнили дізнатися про нього. Незабаром після цього в противагу йому стала неначе організовуватися велика контрліга. Вона повинна була складатися з Франції, Росії і Англії. Дійсно, еволюція, що відбулася в британській політиці починаючи з 1880 р., робила це об'єднання якщо не цілком вірогідним, то, принаймні, вельми можливим. Поки лондонским кабінетом керував лорд Біконсфільд, британський уряд аплодував тенденціям і дипломатичним успіхам Бісмарка. Вірний своїй політиці завоювання міністра-тори, здавалося, з радістю створював собі приводи для війни і тримався особливо зухвало по відношенню до російської держави. У 1879 р. він був зайнятий, з одного боку, насильним підкоренням Зулуленда, а з іншою кривавою і боротьбою, що супроводилася самими драматичними інцидентами з афганцями, що не бажали підкоритися британському протекторату. Зрештою він натомив англійську націю, що не відчувала любові до некорисних війн, особливо коли вони не дуже вдалі. Берлінскі лаври не змогли захистити його від втрати популярності, що привела до його падіння в квітні 1880 р. Його постійний противник Гладстон знову прийшов до влади. Але, як і в колишній час, лідер лібералів свою увагу головним чином присвячував внутрішнім справам. Ірландія, невдоволення якої знову посилилося і прийняло грізні розміри при попередньому міністерстві, була головним об'єктом його турбот. Проте, відомо, які були його доктрини в області зовнішньої політики. Туреччина йому викликала відразу; він вважав її варварською державою, що абсолютно не піддається цивілізації. Він вважав, що для Англії не представляє ніякого інтересу її захищати і ризикувати ради неї вступом у відкриту боротьбу з Росією. Він був навіть вельми схилений зблизитися з останньою і домовитися з нею, якщо можливо, про розділ панування над Сходом. Майже негайно ж після свого повернення до влади він поспішив; покласти кінець війнам, зробленим його неспокійним попередником. Завдяки йому мир був відновлений в Південній Африці, і Трансвааль повернув собі свободу (1881 1882); англійці вивели свої війська з Афганістану (1880 1881) і, здавалося, дещо ослабили пильне спостереження за Туркестаном. Росіяни могли продовжувати своє завоювання. У 1884 р. вони оволоділи Мервом, і хоч в 1885 р. гарматні постріли в Пендже (№4,с.475) "
ледве не викликали конфлікту між ними і їх суперниками,: міністерство вигов все ж діяло в досить перемирному дусі, щоб запобігти всякому розриву.

Тип файла: doc
Язык файла: Украинский

Скачать файл: I світова війна бесплатно

_svtova_vyna.doc [0 b] (cкачиваний: 21)
Скачать: _svtova_vyna.doc
Загрузил(а): Ksyusha
Скачали: 21
Размер: 0 b
Дата: 6-04-2013, 14:45
Формат файла: docОставить

Отзывы о работе

Популярные работы

РефератыКурсовыеДипломные
Навигация


Оформление работ

  • Оформление рефератов
  • Правила оформления реферата
  • Оформление ссылок реферата

  • Интересное