*Все для студентов - скачать Рефераты, курсовые, дипломные работы » » “Солідарність” у Польщі – історія створення та сучасні проблеми

**

“Солідарність” у Польщі – історія створення та сучасні проблеми

Текст:
Створення “Солідарності”: В 1980 році одержавши право на створення незалежних профспілок, робітники в масовому порядку стали виходити зі старих державних профспілок і вступати в створену страйкарями - комуністами незалежну федерацію профспілок «Солідарність». Вимоги «Солідарності» ставали більш радикальними, а страйки відбувалися все частіше, хоча керівництво профспілок на чолі з Лехом Валенсою і церква намагалися не допускати дій, що могли б спровокувати радянську інтервенцію в Польщу.
Дискусії влади з «Солідарністю» зосередилися на вимозі профспілок надати робітником право керувати своїми підприємствами. Партійна номенклатура довіряла схемі, що позбавляла її права призначати директорів і контролювати кадрову політику. У вересні «Солідарність» звернулася із сенсаційною заявою до всіх робітників країн Східної Європи створювати вільні профспілки. Пішла нова хвиля страйків. Хоча поліція піддала репресіям дисидентів з Комітету суспільного самозахисту і профспілкових активістів, довіра керівництва КПРС до здатності Кани відновити порядок зникла, і 18 жовтня 1981 він був замінений генералом Войцехом Ярузельским, командуючим польськими збройними силами. Військове рішення проблеми стало до порядку денного.
У грудні «Солідарність» зробила крок, який польські комуністи вже не змогли здійснити: профспілки зажадали проведення референдуму з питань про керівну ролі компартії і відносин між Польщею і Радянським Союзом. У відповідь 13 грудня Ярузельский ввів у країні воєнний стан, замінивши цивільні органи влади Військовою радою національного порятунку і заарештувавши лідерів «Солідарності» і інших опозиціонерів. На заводах, шахтах, судноверфях і в університетах почалися страйки, але більшість з них було подавлено поліцією і силами внутрішньої безпеки. Уряд виступив із заспокійливою заявою, що він не має наміру звертати реформи, початі в 1980, але лідери «Солідарності» відмовилися від компромісу, і в жовтні 1982 був прийнятий закон, що замінив «Солідарність» невеликими профспілками під контролем уряду. Потім влада випустила на волю більшість арештованих, а в липні 1983, після візиту в Польщу папи Іоанна Павла II, скасувала воєнний стан. Тиск із боку «Солідарності» і міжнародної суспільної думки змусив Ярузельского оголосити в 1984 амністію. Однак криза не закінчилася; хоча страйки були подавлені, а погроза скинення влади комуністами ліквідована, «Солідарність» продовжувала користатися масовою підтримкою населення країни.
Економічний спад продовжувався до 1983; потім промислове і сільськогосподарське виробництво почало потроху відновлюватися. Проте плани уряду по децентралізації економіки і стимулюванню більш ефективної роботи підприємств зустріли лютий опір з боку бюрократії і нових профспілок. У результаті субсидії для зниження цін на продукти і нерентабельні інвестиційні проекти, успадковані з 1970-х років, продовжували фінансуватися за рахунок бюджетного дефіциту, розкручуючи виток інфляції. У 1980–1987 офіційний индекс споживчих цін досяг 500%, тоді як середня зарплата виросла тільки на 400%. У той же час уряд не бажав прибігати до масових політичних репресій і боявся приступати до необхідних реформ. «Солідарність», хоча і сильно поріділа, продовжувала діяти нелегально.
До літа 1988 інфляційний тиск на життєвий рівень настільки підсилилося, що на заводах, судноверфях і у вугільних басейнах прокотилася нова хвиля страйків. Уряд змушений був звернутися до глави «Солідарності» Леха Валенсеви з проханням повернути страйкуючих на робочі місця, пообіцявши в обмін лібералізацію політики і легалізацію «Солідарності».

Тип файла: doc
Язык файла: Украинский

Скачать файл: “Солідарність” у Польщі – історія створення та сучасні проблеми бесплатно

Скачать: _Soldarnst__u_Pol.doc
Загрузил(а): Oksana
Скачали: 8
Размер: 64,5 Kb
Дата: 11-10-2014, 21:44
Формат файла: docРефераты История Всемирная история
Оставить

Отзывы о работе

Популярные работы

РефератыКурсовыеДипломные
Навигация


Оформление работ

  • Оформление рефератов
  • Правила оформления реферата
  • Оформление ссылок реферата

  • Интересное