*Все для студентов - скачать Рефераты, курсовые, дипломные работы » Рефераты » Сталін (Джугашвіллі) Йосип Віссаріонович (1879-1953)

**

Реферат Сталін (Джугашвіллі) Йосип Віссаріонович (1879-1953)

Текст:
Сталін (Джугашвіллі) Йосип Віссаріонович (1879-1953) – великий діяч Комуністичної партії Радянського союзу, Радянської держави, міжнародного комуністичного і робітничого руху. Життєвий шлях Сталіна до Великої Жовтневої соціалістичної революції – це шлях професійного російського революціонера. В РСДПР він вступив в 1898р. Вів партійну роботу в Тифлісі, Батумі, Баку, Петербурзі.
В січні 1912 року Сталіна ввели в склад Центрального комітету більшовицької партії. Брав участь у створенні газет “Зоря” і “Правда”. Приймав активну участь у підготовці та проведенні Великої Жовтневої революції, входив до складу політбюро ЦК РСДПР(б), військово-революційного центру по керівництву озброєного повстання, Петроградського ВРК. Після перемоги Великого Жовтня – наркому по справах національностей, наркому державного контролю (с 1920 року – Робітничо-християнська інспекція). В період громадянської війни і іноземної військової інтервенції – член Реввійськради Республіки і ряду фронтів, представник ВЦІК в Раді робочої і християнської оборони. В 1922 році Сталіна вибрали ген секретарем ЦК РКП(б). З 1941 року Сталін – председатель Ради народних Комісарів, а потім Ради міністрів СРСР. В роки Великої Вітчизняної війни займав пости Председателя Державного Комітету Оборони, наркома оборони, Верховного Головнокомандувача Озброєними Силами СРСР.
Найважніший етап керуючої діяльності Сталіна зв’язаний з періодом корінних перетворень населення в державі. Партія сформувала стратегію і тактику на початковому етапі соціалістичної будови, розробила концепцію індустріалізації і колективізації. На цьому шляху довелося подолати опір противників соціалізму, недовіру маловірів. Партія і радянський народ йшли незвіданими шляхами першопрохідців, на практиці, на власному, деколи тяжкому, досвіді шукали рішення ніколи і ніким не поставлених питань. В такій обстановці знайшлося крайнє протиріччя політичної фігури Сталіна. Після смерті В.І. Леніна він – серед діячів партії і держави, очоливших в державі соціалістичну будову. В роки війни з фашизмом свою роль зіграли політична воля Сталіна, його уміння організовувати і дисципліновувати людей. Все це запровадило йому авторитет в партії і в народі. Разом з тим, в цей період гостро проявилися негативні сторони Сталіна. “Ми повинні бачити, - підкреслює М. С. Горбачов, який великий вклад Сталіна за боротьбу за соціалізм, захист його завоювань, але не підлягають обговоренню його грубі помилки, політичні помилки, за які наш народ заплатив велику ціну і які мали тяжкі наслідки для нашого суспільства”.

Тип файла: doc
Язык файла: Украинский

Скачать реферат: Сталін (Джугашвіллі) Йосип Віссаріонович (1879-1953) бесплатно

staln_dzhugashvll_yosip_vssaronovich_1879-1953.doc [36 Kb] (cкачиваний: 5)
Скачать: staln_dzhugashvll_yosip_vssaronovich_1879-1953.doc
Загрузил(а): Admin
Скачали: 5
Размер: 36 Kb
Дата: 24-02-2013, 22:28
Формат файла: docОставить

Отзывы о реферате

Популярные работы

РефератыКурсовыеДипломные
Навигация


Оформление работ

  • Оформление рефератов
  • Правила оформления реферата
  • Оформление ссылок реферата

  • Интересное