*Реферати, курсові, дипломні роботи » Реферати » Міфи та реаліі навколо повстанського руху на Україні у першій половині 40-х років

**

Реферат Міфи та реаліі навколо повстанського руху на Україні у першій половині 40-х років

Текст:
Питання що до міфів та реалій навколо повстанського руху на Україні під час ІІ світової війни дуже актуальне та вагоме сьогодні. Ще не так давно офіційні радянські мас-мєдіа казали нам про ОУН-УПА як про бандитів, наводили на нас жах, кажучи про вбивства та кроваві злочини бандерівців. На кшталт, постійно наводились приклади терористичних акцій, які ніби-то проведено ОУН-УПА. Зараз же люди по-трошки починають пізнавати правду, хоча не всі її бажають бачити. Моя мета знайти компроміс або навіть якось реабілітувати ОУН-УПА шляхом доведення фактів, які будуть документально підкріплені, а не гасел, які були досі.
Специфічною рисою в цьому питанні є постать Степана Бандери, яка довгі роки була зачинена від нас жахом та ненавистю комуністичної диктатури. Навіть цілий рух отримав назву “бандерівського”, бо настількі був вагомий вплив Степана Бандери.
Про цю людину написано багато і цікаво, тому зупинятися на його власних рисах, біографіі не стану. Але треба сказати, що він зробив дуже багато для розвитку національно-визвольного руху на Україні не тількі під час війни, а і перед та після неї. І сьогодні ідеї Степана Бандери живуть у багатьох людей в душах. Якби Степан Бандера був дійсно таким жахливим та бездушним, як його змальовувула комуністична пропаганда, то я думаю, що при тих демократичних інститутах, які зараз починають існувати та розвиватися на Україні, його ім’я та ідеї загинули б, як знайомий державний устрій.
Люди поділились на два табори: одні за те, що бандерівці дійсно національні герої, а інші проти того, щоб націоналістам дали ім’я героїв. Є і такі, котрі думають, що ОУН-УПА є організацією з фашисьтським направленням. У часи радянської влади комуністична пропаганда робила багато, щоб люди вірили, що ОУН-УПА – це бандити, злодіі або українські фашисти. Тому серед радянської історіографіі існувала аналогічна думка. Цьому є приклади з багатьох газет комуністичного напряму кінця 80-х – початку 90-х років. Іван Тихоміров, Київ, газета “Правда” від 19 жовтня 1990 року пише: “ И бандеровцы уничтожали, жгли, вешали, заполняли трупами колодцы, заживо сжигали в хатах…» Розповідь продовжує далі автор книги «Хто є хто. Політичні портрети» Віктор Десятников: «Чи воювали українські націоналісти проти гітлерівців?.. Відповідь на це питання дають численні документи наших і зарубіжних архівів… Та відповідь однозначна: ні, не воювали.» Трошки нижче я приготував документи, які свідчать зовсім про інше, про тяжкі бої оуновців з фашистами. Далі Віктор Десятников цитує французського публіциста та історика Аллена Герена: “УПА – продукт давньої діяльності німецької розвідувальної служби”, “Бандерівська ОУН, - визнавали самі ж оуновці, - є типовою фашистською організацією” (“Серый генерал”.- М.: 1970, с. 72, 91- 93).

Тип файлу:
Мова файлу:

Скачати реферат: Міфи та реаліі навколо повстанського руху на Україні у першій половині 40-х років безкоштовно

Скачати: mfi_ta_real.doc
Завантажив(ла): Ksyusha
Скачали: 2
Розмір: 45 Kb
Дата: 26-02-2013, 16:20
Формат файлу: docЗалишити

Відгуки про реферат
Навігація


Оформлення робіт

  • Оформлення рефератів
  • Правила оформлення реферату
  • Оформлення посилань реферату

  • Цікаве