*Все для студентов - скачать Рефераты, курсовые, дипломные работы » Рефераты » Виховання навиків педалізації в процесі навчання гри на фортепіано в ДМШ

**

Реферат Виховання навиків педалізації в процесі навчання гри на фортепіано в ДМШ

Содержание:
Вступ. Виховання навиків педалізації – складова частина всього
педагогічного процесу.
І. Навчання педалізації в ДМШ.
Роль слуху в роботі над педалізацією.
ІІ. Перше застосування педалі.
Педальні вправи.
Запізнюючи педаль, зміна педалі, пряма педаль.
ІІІ. Виразові можливості педалі
Педалізація кантиленних п’єс. Ліва педаль.
Застосування пів педалі, поступового зняття педалі.
Педаль в етюдах.
ІV. Залежність педалізації від стилевих особливостей твору.
V. Виховання самостійності учня.
Заключення. Робота над педаллю – це частина художнього
осмислювання твору.
Список використаної літератури

Текст:
Педаль – цінна, неповторна властивість фортепіано. Жодний інший інструмент не володіє специфічним багатством, подібно педальному звучанню. Педаль широко використовували всі композитори, починаючи з Бетховена. Фортепіанна література 19-20 століття мислилась композиторами з педаллю, тому виконавське мислення піаністів також не може існувати поза педаллю. Відчувати педаль у всій багатогранності її застосування так як і відчувати звук у всіх його градаціях – значить володіти вже оприділеною піаністичною майстерністю. Тонка різноманітна педалізація збагачує звукову палітру виконавця. Посилення звучання обертонів резонансом відкритих струн, збереження органного пункту пів педаллю, колористичні змішання гармоній у імпресіоністів “педальна вуаль”, “таяння” звуків при вібруючій педалі – все це засоби виразовості необхідні кожному піаністу.
Фортепіанна методика не може обійти питання педалізації. Дана проблема – одна з найбільш складних у фортепіанній педагогіці. Вона менш ніж інша педагогічна проблема піддається систематизації і методичній розробці власне тому, що вміння педалізувати – один із компонентів художнього мислення виконавця. В педалізації проявляється творча уява, глибина розуміння музики і почуття стилю, багатства звукової палітри і артистичність, яка відзначається в імпровізаційності педалізації, що залежить від акустики і особливостей даного інструменту. Тому навчання педалізації абсолютно невідділимо від звучання музики, від живого її виконання, включаючи перші навчальні вправи в педалізації. Навчити педалізації – значить перш за все навчити слухати, уловлювати відтінки звучання і вслуховуватись в них, виховувати смак до педальних забарвлень, до зміни звукового колориту.
Методика навчання педалізації зводиться до двох основних паралельних. але нерівнозначних по глибині і трудності розділів.
1. Оволодіння прийомами і навиками педалізації.
2. Виховання відношення до педалізації, як до творчого процесу.
Загальноприйняті позначення педалі – натиск правої педалі позначається знаком Ped. або Р, для знаття педалі використовується знак *. Найбільш точні – це графічні позначення педалі.

Навчання педалізації в ДМШ.
Роль слуху в роботі над педалізацією.
В музичній школі учень одержує основи музичної освіти. Закінчуючи школу, учень повинен вміти самостійно розібратись в нескладному творі – справитись з звуковими, технічними, педальними труднощами, виконати твір грамотно, виразово і створити оприділений художній образ. Вже з перших років навчання учень повинен усвідомлювати, що педаль є одним з необхідних засобів виразовості, що в кантиленних п’єсах потрібна інша педаль, ніж в танцювальних. В роботі над звуком педагог постійно звертається до музичного слуху, показуючи рух або добиваючись відчуття злиття пальців з клавіатурою так що при виконанні учень іде від емоції до звучання вже не думаючи про рух. Та ж направленість необхідна і в роботі над педалізацією: адресуватись до слуху, тільки попутно показуючи рух, викликаючи відчуття злиття ноги з педаллю, щоб учень не думав спеціально про педаль. Треба виховувати моментальну реакцію ноги на вимогу слуху: тут легато на великій відстані, там – органне звучання.

Тип файла: doc
Язык файла: Украинский

Скачать реферат: Виховання навиків педалізації в процесі навчання гри на фортепіано в ДМШ бесплатно

vihovannya_navikv_pe.doc [105.5 Kb] (cкачиваний: 45)
Скачать: vihovannya_navikv_pe.doc
Загрузил(а): Ksyusha
Скачали: 45
Размер: 105.5 Kb
Дата: 12-03-2013, 14:59
Формат файла: docОставить

Отзывы о рефератеНавигация


Оформление работ

  • Оформление рефератов
  • Правила оформления реферата
  • Оформление ссылок реферата

  • Интересное