*Реферати, курсові, дипломні роботи » Реферати » Релігії Тихого океану

**

Реферат Релігії Тихого океану

Текст:
Вивчення релігій населення островів Тихого океану демонструє серйозні труднощі, що виникають у дослідників, орієнтованих на зовнішні прояви релігійності. Океанійці не тільки найчастіше приховують особливості свого культу, але і з легкістю змінюють його й удають до культів інших релігій, не міняє при цьому схильності до своїх споконвічних віроучень.
Факти приховання своеї- щирої конфесіональної приналежності океанійцями призводить Р.Форчун, що досліджував релігію жителів острівця Добу. Він відзначає, що важко вивчати тубільні звичаї (особливо магію) у тому випадку, якщо місцеві жителі бачили етнографа разом із місіонером або колоніальним чиновником. "Я запевняв тубільців, - пише він, - що в мене немає нічого загального з цими людьми, але не досяг у цьому повного успіху. Від мене щось приховували". Один. із: островитян клявся ученому (хоча той зовсім його про це не запитував), що він. -.. християнин і вірить тільки в Бога. "Це неправда, - помічає Форчун, - як кожний добуанець він ходить у церкву і посилає туди дітей із страху -перед місією, але він виконує всі дохристиянські звичаї і цілком вірить у них".
Достатньо найменшого привода (відмови місіонера в дозволі брати участь у спортивному змаганні, у музичному ансамблі і т.п.) і океаніець, з'ясувавши заздалегідь, що інший місіонер йому це розв'язає, прощається зі
старою вірою і приймає другу, благо в селі є і та, і інша церква. У Океанії чимало людей, що змінювали своє віросповідання по двох, трьох, чотирьох разу. Перехід з одного віросповідання в інше іноді відбувається колективно, усім селом. Так, на острові Бугенвиль місіонер-католик не розв'язав розлучитися з дружиною одному з впливових жителів села. Той швидко перемінив католицьку віру на протестантську (веслеянскую), а слідом за ним те ж саме зробили усе. жителі села. Релігійні вірування океанійців до прибуття до них місіонерів при всіх регіональних розходженнях містили в, собі щось загальне, властиве їм усім.
Океанійці оберталися до духів предків, до богів, приносячи їм жертви й очікуючи від них відповідної помочі (за принципом "ми-вам, ви-нам"). Вони розраховували одержати цю поміч при житті, у земному світі, а не після смерті, коли, відповідно до їхніх вірувань, душі мертвих підуть в інший світ. Поміч духів предків або догів потрібна в тих випадках, коли в людей у їх земних, справах не усе утворюється так, як їм хотілося б. Що стосується загробного життя, то океанійці, вірячи в її можливість, звичайно не заглядали так далеко вперед. По їхніх уявленнях, загробна життя в принципі така ж, як і земна, - там теж будуть городи," обряди инициацїї, вступи в шлюб, буде чередовання удач і невдач. Якщо живі на землі будуть приносити мертвим предкам жертви - добре. . не будуть - погано. Акцент у релігійних віруваннях океанійців робиться насамперед на земне життя. Недарма ряд дослідників характеризують традиційну релігію океанійців як релігію "матеріалістичну".
До духам предків і до богів остров'яни ставилися як рівні до рівних - перед богами, а тим більше перед духами. предків вони не знищувались. . не раболепствовали, Якщо дух предка або бог виконував прохання і побажання людей, люди берегли череп предка, деревяне різьблене зображення предка або бога, приносили їм жертви, виконували визначені обряди. Якщо не виконував - череп предка або його різьблене зображення викидали і заміняли черепом або різьбленим зображенням іншого предка. Не тільки духу предків, але і боги мислилися обитающими десь недалеко. Люди запрошували їх на святкування, ставили для них порції їжи , і, називаючи кожного по імені, говорили: "Це тобі, їли! А це тобі, їли! " Про усякий випадок ставили декілька порцій для тих духів предків або богів, що могли, по безпам'ятності не запросити.
Що стосується регіональних розходжень у традиційних віруваннях, те тут можна виділити дві основні області:
1) Меланезію (крім Фіджі), і 2) Микронезію, Полінезію в перший: переважала віра в духи предків, чаклунство, цілком була відсутня ідея загробного воздаяння, не було фахових служителів культу. Для другий характерний політеїзм, обожнювання племінних керманичів, обряди з людськими жертвопринесеннями, знову ж чаклунство, наявність жерців-професіоналів. Релігія полінезийцев відбивала соціальну стратифікацію місцевого товариства і захищала корисливі інтереси племінної знаті. Треба також відзначити, що людей, пов'язаних із яким-небудь одним конкретним духом предка, у Меланезії нараховувалося не більш декількох десятків, у той час як у Полінезії людей, що вірять в один племінного бога, могло бути декілька тисяч. Віра в "великих богів" - Тангароа, Ту, Тане, Ронго - зафіксована на багатьох полінезийских архіпелагах.

Тип файлу:
Мова файлу:

Скачати реферат: Релігії Тихого океану безкоштовно

Скачати: relgyi.doc
Завантажив(ла): Ksyusha
Скачали: 3
Розмір: 89.5 Kb
Дата: 20-03-2013, 15:12
Формат файлу: docЗалишити

Відгуки про реферат
Навігація


Оформлення робіт

  • Оформлення рефератів
  • Правила оформлення реферату
  • Оформлення посилань реферату

  • Цікаве