*Все для студентов - скачать Рефераты, курсовые, дипломные работы » Рефераты » Україна за часів Петра І

**

Реферат Україна за часів Петра І

Содержание:
ЗМІСТ 1
ВСТУП ДО ОСНОВНОЇ ЧАСТИНИ 2
1. 1. ВІЙСЬКОВІ РЕФОРМИ ПЕТРА I. 7
1. 2. АДМІНІСТРАТИВНІ РЕФОРМИ. 11
1. 3. ЦЕРКОВНА РЕФОРМА. 24
1. 4. ЕКОНОМІЧНІ РЕФОРМИ. 28
1. 5. ЗМІНИ В ОБЛАСТІ НАУКИ, КУЛЬТУРИ І ПОБУТУ. 33
ВИСНОВКИ ДО І РОЗДІЛУ. 36
РОЗДІЛ ІІ. УКРАЇНА ЗА ПРАВЛІННЯ ПЕТРА І. 38
2.1. КОРОТКА ХАРАКТЕРИСТИКА ДОБИ ГЕТЬМАНЩИНИ НА УКРАЇНІ 38
2.2. ЗАНЕПАД УКРАЇНСЬКОЇ АВТОНОМІЇ 48
2.3. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСИКА УКРАЇНИ ЗА ПРАВЛІННЯ ПЕТРА І. 53
2.3. СУСПІЛЬСТВО, ЕКОНОМІКА Й КУЛЬТУРА ЗА ЧАСІВ ПЕТРА І. 70
ВИСНОВКИ 87

Текст:
Актуальність роботи. В зв’язку із становленням української держави та міжнародному визнанні її, існує необхідність у визначенні місця і ролі України в загальному історичному розвитку людства. Тема дипломної роботи допомагає розкрити історичний розвиток України із різних точок зору, а також зрозуміти та усвідомити її історичне значення. Цілком припустимо, що образи національних історій, з національною специфікою будуть відмінні одна від одної.
Очевидно, що російська історія по іншому сприймає нашу історію ніж ми свою, і відповідно, ми їхню ніж вони свою. У цьому проявляється своєрідність національного світогляду, національної психології та характеру, а також національної традиції державотворення.
В тому і є актуальність цієї роботи, щоб зрозуміти й усвідомити своє власне місце в історичному розвитку людства, побачити ті історичні підводні течії українського державотворення, зрозуміти всю складність відносин гетьманської України та Російської імперії.

Мета роботи полягає в тому, щоб дослідити взаємозв’язок реформ Петра І із процесом поступового обмеження автономних прав гетьманської України.
Показати чим були зумовлені дії та заходи царського уряду проти гетьманської України. Розкрити соціальний, політичний та економічний ровиток гетьманщини на поч. ХVІІІ ст. Проаналізувати причини реформ Петра І та яке історичне значення цих реформ для Росії та України. Дати історичну оцінку процесу поступової втрати Україною своїх автономних прав.
Вказати на внутрішнє протиріччя між політичними системами російмької імперії та гетьманської України.
В царювання Петра Першого були проведені реформи в усіх областях державного життя країни. Багато із цих перетворень входять коренями в XVII сторіччя - соціально-економічні реформи того часу стали передумовами реформ Петра, задачею і змістом яких було формування дворянсько-чиновничого апарату абсолютизму.
Загоструючі класові протиріччя призвели до необхідності підсилення і зміцнення самодержавного апарату в центрі і на місцях, централізації управління, побудови стрункої і гнучкої системи управлінського апарату, строго контрольованого вищими органами влади. Необхідно було також створення боєздатної регулярної військової сили для проведення більш агресивної зовнішньої політики і подавления народних рухів, які почастішали. Вимагалося закріпити юридичними актами панівне положення дворянства і надати йому центральне, керівне місце в державному житті. Все це в сукупності і зумовило проведення реформ в різноманітних сферах діяльності держави.
Два з половиною сторіччя історики, філософи і письменники сперечаються про значення реформ Петра, але не залежно від точки зору того або іншого дослідника всі сходяться в одному - це був один з найважливіших етапів історії Росії, завдяки якому всю її умовно можна поділити на “допетрівську” і “післяпетрівську” епохи. В російській історії важко знайти діяча, рівного Петру по масштабам інтересів і умінню бачити головне, що вирішується в проблемі. Конкретна історична оцінка реформ залежить від того, що вважати для Росії корисним, що - шкідливим, що - головним, а що - другорядним.

Тип файла: doc
Язык файла: Украинский

Скачать реферат: Україна за часів Петра І бесплатно

ukrayina_za_chasv_pet.doc [260.5 Kb] (cкачиваний: 11)
Скачать: ukrayina_za_chasv_pet.doc
Загрузил(а): Ksyusha
Скачали: 11
Размер: 260.5 Kb
Дата: 28-02-2013, 15:01
Формат файла: docОставить

Отзывы о рефератеНавигация


Оформление работ

  • Оформление рефератов
  • Правила оформления реферата
  • Оформление ссылок реферата

  • Интересное