*Все для студентов - скачать Рефераты, курсовые, дипломные работы » Рефераты » Наслідки руйнування природного ареалу українського етносу

**

Реферат Наслідки руйнування природного ареалу українського етносу

Содержание:
1. Розвиток і криза науки.
2. Більшовицький режим на Україні.
3. Наслідки голодомору та Чорнобиля.
4. Українські наукові пошуки.
5. „Історія вчить.”

Введение:
На межі ХІХ і ХХ століть наука сягнула вершини. Та саме тоді вибухнула і її найгостріша криза: вона не могла відповісти на питання: у чому сенс людського життя та прогресу? Чи спроможна сама наука змінити на краще внутрішню сутність людини та чим завершиться змагання гуманізму з матеріалізмом?
Печально, але й наука та найрозвиненіше виробництво не вивільняли дух, не підносили високі помисли людини, а робили останню жертвою технократичних ілюзій.
Чорнобиль став яблуком, яке впало в кінці ХХ ст.. (1986), але почало зріти ще на його початку. Бо ще тоді Україну шалено експлуатували колонізатори всіх регіонів: російські, німецькі, польські, румунські, австрійські. Ще тоді стало зрозумілим: без власної держави Україна загине, бо вона полігон, на якому, вичерпуючи надра землі, випробовують найновішу техніку, не дбаючи про інтереси народу. І українська нація відчула не тільки поклик віків, а й поклик природи: створила УНР, а потім Гетьманат, Директорію. Національна академія наук, керована В.Вернадським, закономірно витворила два феномени вселюдського значення: українознавство як універсальну систему і теорію ноосфери: про роль духу в універсальному розвитку природи.
Ще тоді в Україні було здійснене чи підготовлене відкриття епохального значення, у тому числі й теорію космосу та атомного ядра. Могла розпочатися ера гуманізму в науці, отже – й стосовно природи.

Текст:
Більшовицький режим знищив українську державу. УРСР стала адміністративною територією колоніального типу. Це зумовило катастрофічні явища як в етнодемографії, так і в природі: розпочалося волюнтаристське ставлення і до неї як цілісності, і до її частин: висушування величезних просторів – з одного боку, і творення штучних водоймищ (аж до морів), з другого; насичення і пересичення атомними станціями, підприємствами військово-промислового комплексу й знищення сотень річок, лісових масивів, інших природних чинників „зеленого світу”, необхідних і для фізичного, і для духовного здоров’я людини. Перепрофілювання структури землі, вторгнення в сфери повітря, деструктуралізація міст і сіл зумовили й кардинальні зміни в соціально-національній структурі: будувалися нові промислові об’єкти й знищувалися тисячі „неперспективних” сіл, „новобудови” заселялись масами людей, у кращому разі безсторонніх і до природи, і до української культури. Торжествували „реформатори” й нищився дух нації. Природа почала мстити людині за її варварство.

Тип файла: doc
Язык файла: Украинский

Скачать реферат: Наслідки руйнування природного ареалу українського етносу бесплатно

nasldki_ruynuvannya_ukr_etnosu.doc [36,5 Kb] (cкачиваний: 2)
Скачать: nasldki_ruynuvannya_ukr_etnosu.doc
Загрузил(а): Admin
Скачали: 2
Размер: 36,5 Kb
Дата: 25-09-2012, 19:34
Формат файла: docОставить

Отзывы о реферате

Популярные работы

РефератыКурсовыеДипломные
Навигация


Оформление работ

  • Оформление рефератов
  • Правила оформления реферата
  • Оформление ссылок реферата

  • Интересное