*Все для студентов - скачать Рефераты, курсовые, дипломные работы » Практические занятия и отчеты » Методика викладання правознавства в американських школах

**

Методика викладання правознавства в американських школах

Текст:
УРОК 1. Яким було б життя за природного стану?
Мета уроку:
У цьому уроці ви ознайомитеся з деякими постулатами філософії природного права і теоріями правління, які мали величезне значення для розвитку нашої системи правління.
Серед цих постулатів - природний стан, закон природи, природні права, згода і суспільний договір. Ви дізнаєтеся про ці поняття у викладі їх англійським філософом Джоном Локком (1632-1704).
По закінченні цього уроку ви повинні вміти описати, як і чому теоретики природного права вдавалися до уявного природного стану у роздумах про основні проблеми форми правління. Ви повинні вміти пояснити деякі постулати філософії природного права.
Нарешті, ви повинні вміти пояснити, що метою уряду, який грунтується на філософії природного права, є збереження наших природних прав на життя, свободу і власність.
Терміни, які треба знати: громадянські права; згода; людська природа; закон природи; законний; природні права; політичні права; суспільний договір; природний стан; невідбірні (права).
Що таке філософія природного права?
Ми вважаємо за самоочевидні істини, що всіх людей створено рівними; що Творець обдарував їх певними невідбірними правами, до яких належать життя, свобода і прагнення щастя; що уряди встановлюються між людьми на те, щоб забезпечувати ці права, а влада урядів походить із згоди тих, ким вони управляють; що в кожному випадку, коли якась форма правління стає згубною для такої мети, народ має право змінити або скасувати її і встановити новий уряд...
Декларація незалежності, 1776 рік
Цей уривок з Декларації незалежності містить деякі найважливіші філософські підвалини нашої форми правління. Вони були знайомі майже всім колоністам задовго до Війни за незалежність.
Ці ідеї проповідували у церквах, проголошували в памфлетах, обговорювали прилюдно і віч-на-віч. Їх розвивали та уточнювали такі політичні філософи, як англієць Джон Локк (1632-1704) та інші. Саме Локк справив найбільший вплив на мислення Батьків-засновників під час Війни за незалежність. Політичну філософію Локка часто називають філософією природного права.
Філософія природного права грунтується на уявленні, яким було б життя за відсутності будь-якого уряду. Локк та інші називали цей уявний стан природним станом. Локк ніяк не мав на увазі життя людей у якомусь закутні. Природний стан є станом, за якого не буде уряду. Наприклад, попри існування ООН, міжнародні відносини між окремими державами і досі здійснюються за природного стану. Над цими державами нема вищої влади, здатної діяти не менш ефективно за їхні уряди.
Роздуми над тим, яким було б життя без будь-якого уряду, стали у великій пригоді філософам на кшталт Локка і виявилися у їхній відповіді на такі запитання:
* що таке людська природа? Тобто які риси особистості і вдачі, коли так, питомі всім людям? Наприклад, чи всі люди себелюбні чи вони схильні дбати про добро інших?
* якою має бути мета уряду?
* як можновладці здобувають право правити?
* якою має бути структура уряду?
* які форми правління треба поважати і підтримувати?
* яким формам правління треба опиратися, ба навіть поборювати їх?
Відповіді філософів природного права на ці питання дали підставу для численних аргументів, наведених Батьками-засновниками для пояснення і виправдання свого рішення відокремитися від Британії. Вони також використали ці ідеї для написання конституцій окремих штатів після Війни за незалежність, а згодом для написання Конституції Сполучених Штатів і Біллю про права.
Вправа на розвиток критичного мислення
ОБРАННЯ ПОЗИЦІЇ ПОЛІТИЧНОГО ФІЛОСОФА
Щоб зрозуміти філософію природного права, ви повинні усвідомити, які питання вона розглядає. Деякі з них містяться в наступній вправі. Клас треба поділити на невеликі групи для обговорення. Члени вашої групи ніяк не повинні погоджуватися з наведеними відповідями. Треба знати, що в різні історичні часи люди мали геть неоднакові погляди на однакові питання.
Уявіть, що всіх учнів вашої школи перевезли у місце, де досить природних ресурсів для доброго життя, але раніше там ніхто не жив. По приїзді ви залишилися без засобів спілкування з рештою світу. Пам'ятаючи про цю уявну ситуацію, дайте відповіді на наступні запитання. Обговоріть відповіді, а потім порівняйте їх з відповідями Джона Локка, наведеними у наступному параграфі.

Тип файла: doc
Язык файла: Украинский

Скачать файл: Методика викладання правознавства в американських школах бесплатно

metodika_vikladannya_.doc [85,5 Kb] (cкачиваний: 3)
Скачать: metodika_vikladannya_.doc
Загрузил(а): Ksyusha
Скачали: 3
Размер: 85,5 Kb
Дата: 12-03-2013, 15:31
Формат файла: docОставить

Отзывы о работе

Популярные работы

РефератыКурсовыеДипломные
Навигация


Оформление работ

  • Оформление рефератов
  • Правила оформления реферата
  • Оформление ссылок реферата

  • Интересное