*Реферати, курсові, дипломні роботи » Реферати » Бахаїзм

**

Реферат Бахаїзм

Текст:
На сьогоднішній день набули поширення, так звані нові культи або релігії “нового віку”. Ці новоутворення у духовному житті суспільства у шістдесяті роки виникли поширилися у Сполучених Штатах Америки, а згодом у Західній Європі. Дана нетрадиційна релігійність небезпідставно може розглядатись, як симптоматичний прояв глибоких кризових процесів у ідеології та масовій свідомості Заходу, як несподівані метаморфози, що їх переживає релігія в сучасному світі.
Певним чином ці культи можна розглядати, як єдину ідейно політичну течію, як продукти саме сучасного етапу розвитку суспільства, що породжені спільними причинами і мають спільні характерні ознаки і особливості.
Перейдемо до змістовної характеристики і критики окремих культів, але перед цим дамо їхню класифікацію, щоб обґрунтувати вибір конкретних релігійних течій, як об’єкта критичного розгляду.
Умовно дослідники релігій “нового віку “ поділяють їх на три великі групи. До першої носять культи, що проголошують себе варіантами християнства і пропонують унікальну богоодкровенну істину, рекламуючи власний шлях до спасіння людства. Серед них: “Сім’я любові”, ”Церква Армагедона”, “Церква уніфікацій”, “Місцева церква”. Другу значну групу становлять культи, що ведуть свій родовід зі Сходу. Найбільші серед них: “Рух Харе Крішна”(Міжнародне товариство усвідомлення Харе Крішни), “Дзен-Буддизм”, “Місія божественного світла”, “Ананда Марга”, бахаїзм.
Бахаїзм – релігія послідовників Баха-Улли, ім’я якого перекладається як “Слава Господа”. Виникнувши в 1844 році в Ірані, ця релігія й сьогодні об’єднує до п’яти мільйонів чоловік , котрі жувуть у 166 країнах . Бахаїстську літературу перекладено приблизно на 800 мов світу .
Засновником основних положень бахаїзму вважається ширазький торговець Алі Муххамед, який 22 травня проголосив початок нової ери в історії людства . Слово “Баб” на арабській значить “ ворота”, тобто Баб заявив про себе як про ворота новою ери світу і всесвітнього братства. Його місія -- випередити появу іншого , більш вагомого Посланця , який обєднає всі народи і установить на Землі в справедливий і вічний мир .
Через сорок днів у Баба з’явилися послідовники , які почали поширювати його вчення по Персії, підготовляючи людей до приходу того, кого відкриє Бог. Послідовниками Баба стають кілька відомих вчених і авторитетних релігійних діячів. Це викликало незадоволення правлячої верхівки, яка почала переслідувати бабітів. Самого Баба було страчено 9-го липня 1850 року.
Через два роки після страти Баба у бабітів з’явився лідер під ім’ям Баха-Улла. Він народився в 1817 році в одній з найвідомішиш сімей Тегерана. З дитинства Баха-Улла був оточений багатством, комфортом і розкішшю. Як твердять його прихильники, свої надзвичайні знаня він одержав від природи, а не від учителів і книг. Дуже любив птахів, дерева, квіти і віддав перевагу життю за містом, а не в палацах. Баха-Улла витрачав гроші не на задоволеня, а на допомогу бідним. Його дружина також походила з багатого роду, але подвір’я їхнього палацу завжди було відкрите для бідних. Історія життя і проповідницької діяльності засновника бахаїзму стверджує, що бідні люди прозвали Баха-Уллу і його дружину “Батьком і Матір’ю бідних.”
Баха-Улла активно підтримував бабітів і за це врешті-решт опинивася у в’язниці. Саме там йому було явище, яке відкрило йому, що він – “Той, Кого відкриє Бог” той “Посланець”, про прихід якого пророкував Баб.
Публічне проголошення, що Баха-Улла є Помазанником усіх релігій, що Віра його належить всьому людству, що новий день займається над історією цивілізації, було зроблено вже після його звільнення у Багдаді, в саду Різван протягом дванадцяти днів, з 21 квітня по 2 травня 1863 року. Цей період увійшов в історію як свято Різван, яке кожний рік відзначається прихильниками бахаїзму у всьому світі на перший, третій і дев’ятий день травня.
Подальший шлях Баха –Улли знав як злети, так і падіння,як визначання його вчення, так і неприйняття. Після того як 29 березня 1892 року Баха-Улла помер, його послідовникам було проголошено духовний заповіт. В ньому старший син Помазанника–Абдул-Баха – призначався Головою бахаїзму і єдиним інтерпритатором вчення Баха-Улли. Абдул-Баха займався активним місіонерством у всіх куточках світу. В вересні 1911 р. відбувся його перший виступ у лондонській церкві Сіті Темпль. Протягом наступних років Абдул- Баха мандрує по Європі й Америці, пропагуючи вчення бахаїзму. З його ім’ям пов’язується боротьба за збиреження єдності вчення бахаїзму, з початком побудови адміністративної структури бахаїзму.
Певну оригінальність мають віровчення і культ бахаїзму. В них центральне положення займає пинцип єдності людства. В ході свого соціального розвитку людство проходить різні стадії, подібно до того, як людське тіло проходить різні етапи фізичного розвитку. За стародавніх часів люди жили ізольованими сімейними групами. Згодом ці групи перетворилися на племені одиниці, з яких вийшли міста-держави, а потім і нації. Світова едність, вчить Баха-Улла, є останньою стадією соціального розвитку людства на його шляху до зрілості.

Тип файлу:
Мова файлу:

Скачати реферат: Бахаїзм безкоштовно

Скачати: bahayizm__yogo_sut_.doc
Завантажив(ла): Ksyusha
Скачали: 2
Розмір: 66 Kb
Дата: 23-03-2013, 08:12
Формат файлу: docЗалишити

Відгуки про реферат


Популярні роботи

РефератиКурсовіДипломні
Навігація


Оформлення робіт

  • Оформлення рефератів
  • Правила оформлення реферату
  • Оформлення посилань реферату

  • Цікаве