*Все для студентов - скачать Рефераты, курсовые, дипломные работы » Рефераты » Ку-клукс-клан

**

Реферат Ку-клукс-клан

Текст:
Таємні організації існували на території нинішніх південних штатів Америки ще в 40-х років 19 століття. Вони вбивали солдатів федеральних військ і правозахисників, що захищають негрів. Під час Громадянської війни (1861-1865) ці організації брали участь в боротьбі з мешканцями півночі - «Блакитні ложі», «Сини Півдня», «Соціальний союз». Найвідомішими були «Лицарі золотого кола» - в 60-му році в ній полягало 115,0 тис. чоловік.
Після громадянської війни, як відомо, в Штатах наступила реконструкція (1865-1877). Збіднілі колишні господарі життя, бідні верстви населення і просто нероби, були дуже незадоволені звільненням колишніх рабів. Іноді (навіть часто) їх незадоволеність була виправдана. Про злочини колишніх рабів ми судимо, в основному, по пригодах Скарлет О Хара. Не дивлячись на одіозність даної книжечки історична правда в ній є. Ситуація у той час дійсно була складною. Адже мародери є в будь-який переломний час. Тому поява нової расистської організації була цілком логічною.
Отже, в червні 1865 року війна офіційно закінчилася - опір припинили останні частини федеральної армії. А вже в грудні 1865 р. в місті Пьюлаські (штат Теннесі) суддя Томас Л. Джонс і 6 інших осіб (майже все - колишні офіцери армії Конфедерації) створили ку-клукс-клан, про що свідчить меморіальна дошка на стіні будівлі місцевого суду. Спочатку змовники хотіли назватися «Лицарями куклос» (куклос по-грецьки - круг). Але «Лицарі круга» дуже сильно схоже на вищезазначене суспільство - «Лицарі золотого круга». Тоді інший «засновник», шотландець капітан Кенеді, запропонував внести до назви слово «клан», що позначало на його історичній батьківщині рід, групу близьких родичів. Так було придумано найменування нової організації - ку-клукс-клан - що надовго увійшла до історії. Пізніше чомусь народилася легенда, що назва організації схоже на клацанні рушничного затвора. Це, як видимий, не відповідає дійсності.
Фото з книги Camera in Conflict (The Hulton Getty Picture Collection) Але повернемося в день (а, вірніше, вечір) створення клану. Бажаючи відзначити подію, змовники закуталися в білі простирадла і під час сутінків проїхалися по вулицях рідного міста. І сильно розважилися, бачивши жах на лицях чорношкірих, що зустрічалися. Марновірні негри приймали клановцев за душі загиблих конфедератів (т.е. південців). Отже і білі простирадла були породженням випадку. Це потім клановци підведуть під свій одяг базу, міркуючи про чистоту білої раси, про білі ковпаки з прорізами для очей, що допомагали їм залишатися невпізнанними, що ще більше лякало ворогів.
До речі, про екіпіровку. Звичай носити білі маски з отворами для очей і носа, ковпаки для збільшення зростання і з прорізами для очей і балахони, з'явилися майже відразу. Частиною обмундирування був свисток, яким подавалися команди. Тоді ж у клановцев з'явився звичай спалювати ночами дерев'яні хрести. Їх послідовники сьогодні стверджують, що вони не палять хрести, а запалюють їх, що символізує полум'я христово, яке очистить мир від зла.
Фото з книги Camera in Conflict (The Hulton Getty Picture Collection) Один з перших актів залякування клановців був досить «безневинним». Покарали негра, який залицявся до білою вчителькою школи. Клановци вивезли його за місто, поговорили з ним і кинули його в річку.
Ку-клукс-клан швидко придбав популярність, особливо серед колишніх офіцерів і солдатів армії Конфедерації, переконаних расистів, і колишніх членів таємних організацій типу «Лицарі золотого круга». У 1865-1867 рр., тобто майже за два роки існування чисельність клановцев виросла. Первинних осередків клану налічувалася більше сотні. До 1868 р. навколо ку-клукс-клану об'єдналися всі терористичні організації південців. Соціальна база клану була дуже широкою - від найбідніших селян (заробітна плата яких різко впала із-за появи на ринку праці дешевої робочої сили у вигляді негрів, що звільнилися) до багачів.
У квітні 1867 р. в історії ку-клукс-клану відбулася чергова важлива подія - в місті Нашвілл пройшов перший, нелегальний, «конгрес» організації. Згідно легенді, збори пройшли в 10-му номері готелю Максуелла. На «конгресі» були присутні делегати від Теннесі, Алабами і джорджії. Результатом «конференції» з'явилося ухвалення «статуту» і «конституції» ку-клукс-клану.
У документі мовилося, що клан виник, щоб «зупинити загибель нашої нещасної країни і позбавити білу расу від тих нестерпних умов, в які вона поставлена останнім часом. Нашим основним завданням є підтримка верховенства білої раси. Америка була створена білими і для білих, і будь-яка спроба передати владу до рук чорної раси є одночасно порушенням і Конституції [є на увазі Конституція США], і божої волі. Права негрів повинні бути визнані і захищені, але білі повинні залишити собі привілей визначити об'єм цих політичних прав. І до тих пір, поки негри не відповідять, як вони розуміють свої політичні права, Клан присягнувся не допустити політичної рівності чорношкірих».
Ку-клукс-клан оголошувався «Невидимою імперією». Управляв нею «великий маг», при магу була рада, що складалася з 10 «геніїв». Влада розділу «імперії» була абсолютною, і ухвалені ним рішення підлягали негайного виконання.
« Імперія» ділилася на «королівства», що охоплювали штат, на чолі з «великим драконом» і його штабом з 8 «гідр». «Королівство» підрозділялося на «домени». На чолі «домена» стояв «великий титан» з помічниками, що іменувалися «Фурією». «Домени» ділилися на «провінції», очолювані «великим гігантом» і 4 «домовиками». Первинним осередком Клану була «печера» на чолі з «великим циклопом» і 2 «нічними яструбами». Були і інші посадовці: «великий волхв» (що заміщав «циклопа» в його відсутність), «великий чернець», що виконував функції розділу «печери» у разі відсутності «циклопа» і «волхва». «Великий скарбник», як видно з назви, розпоряджався фінансами; «великий Турок» оповіщав «вампірів» - рядових членів Клану - про майбутні збори; «великий вартовий» був сторожем «печери»; «великий прапороносець» зберігав і оберігав «великий прапор», тобто регалії.
Загалом, вся ця магія могла б показатися повним маренням, якби у клану не було грошей, і якби в досить короткий термін клановци не стали б справжніми серійними вбивцями.
До речі, питання фінансування клану на перших порах - до цих пір загадка. Частину грошей клансмени здобували контрабандою, не гидували і пограбуваннями, захоплюючи і зброю з боєприпасами. В усякому разі, грошей Клан мав завжди достатньо.
Першим лідером ку-клукс-клану його «засновники» мали намір зробити Чи головнокомандуючого армії Конфедерації Р.. Але утомлений від війни генерал відмовився пов'язати свою долю з “магами” і “Фурією”. І ‘Великим” вибрали колишнього генерала Конфедерації Форреста, що мав репутацію жорстокого воїна, відомого своїми розправами із захопленими неграми. Цей не відмовився.
У 1871 р., на засіданні комісії Конгресу, що розслідувала діяльність ку-клукс-клану, Форрест скаже: «Я люблю старий лад [т.е. лад, що існував до Громадянської війни на Півдні], я люблю стару Конституцію. Я думаю, що уряд Конфедерації був самим кращим урядом у всьому світі».
Клан став такий популярний, що в 1868 р. статут був переглянутий. Тепер як райони діяльності Клану входили, окрім 11 штатів Конфедерації, і нові - Мериленд, Массачусетс, Кентуккі. Найбільше розповсюдження Клан одержав в Теннесі, Алабамі, Північній Кароліні і Луїзіані. З 70-х рр. XIX в. Ку-клукс-клан заявляє про себе майже відкрито; «печери» оформлялися у вигляді політичних або спортивних клубів. За даними Форреста, в Клані полягало понад 550 тис. чіл, за іншими даними - 2 млн.
Клан діяв під різними назвами, щоб люди, що полягають в них, могли без побоювання присягатися в суді, що вони не полягають в ку-клукс-клані - «Біле братерство», «Лицарі чорного хреста», «Вартові Конституції», «Лицарі білої камелії» і так далі. Мабуть з тих часів клановци і звикли придумувати собі дивні назви - ця звичка властива їм і зараз. Ось тільки враховуючи їх нинішні смішні звички, всі ці назви жаху на обивателя вже не наводять.
Клановци намагалися завжди і скрізь підкреслювати таємничість організації, її зв'язки з містикою. Особливо клановци віддавали перевагу нічним ходам - в повному мовчанні, в білих балахонах і ковпаках, верхи на конях, вони їздили по пустинних вулицях. Видовище, ймовірно, вражало.
За щонайменшу спробу розголосити секрети ку-клукс-клану вважалася смерть. Ніколи клановци не збиралися підряд кілька разів в одному і тому ж місці. Для зустрічей один з одним вони розробляли запасні явки, проникнути на які міг тільки той, хто знав численні паролі і пізнавальні знаки. В цілях конспірації, на зустрічах між собою і для проведення терористичних акцій, клановци надягали білі, чорні або смугасті балахони і ковпаки з облямованими червоними прорізами для очей, носа і рота, іноді увінчані декількома рогами.
Головною справою клану сталі вбивства і теракти. Із-за надзвичайної розгалуженості організації «вампіри» володіли вичерпною інформацією, на базі якої вони проводили вбивства, підпали, биття. У оперативному відношенні «Невидима імперія» мала наступну структуру - графство (адміністративно-територіальна одиниця США) ділилося на декілька округів, кожний з яких був «лагом», тобто нижчим бойовим осередком, очолюваним «капітаном».
Клановци діяли мобільними групами (залежно від обставин) - від 10-12 чіл до 200-500 чіл. надзвичайно оперативно, свідків вбивали. Вбивства негрів (особливо тих, хто служив в армії) і що борються за їх права (у тому числі і білих) здійснювалися з небаченою жорстокістю - вони розстрілювали, калічили, вішали. Як правило, вважали за краще кидати жертву у воду з каменем на шиї. Губернатор Флоріди Флеммінг розповідає, що одного разу, після того, як одного нещасного негра зварили в казані живцем, його кістки хирург-клановец зібрав в єдиний скелет, який «вампіри» повісили на перехресті дорогий для залякування.
Згодом, тільки по офіційних фактах комісії Конгресу було встановлено, що в період з 1865 по 1870 рр. Ку-клукс-клан зробив більше 15 тис. вбивств. У 1880 р. член палати представників Вільсон свідчив, що тільки за політичну діяльність в південних штатах було убито 130 тис. чіл.
Смерть чекала не тільки пересічних громадян США, але і політичних діячів. У 1868 р. в джорджії був убитий кандидат від республіканської партії на пост губернатора штату. У тому ж році в Алабамі було здійснено напад на двох членів Законодавчого корпусу. Одного застрелили, інший, що залишився в живих, скрутив свою діяльність. У 1869 р. клановци убили одного сенатора і члена Законодавчих зборів. Побоюючись замаху, один з радикалів у Флоріді Гіббс, влаштував удома справжній арсенал, оточивши себе охоронцями. Але і це не допомогло - Гіббс отруїли.
В результаті до середини 70-х рр. XIX в. клановци добилися неймовірної могутності «Невидимої імперії» майже у всіх штатах Півдня. Тому федеральний уряд був вимушений активно втрутитися в діяльність ку-клукс-клану, досягнувши на цьому терені великих успіхів. Значно сприяла забороні «Невидимій імперії» і смерть «великого мага» Форреста в жовтні 1877 р. (що незадовго перед смертю звільнив «вампірів» від всіх клятв), тобто коли завершувався період Реконструкції Півдня. Проте якщо ку-клукс-клан зник, то ненадовго. Незабаром він знову з'явився.

Тип файла: doc
Язык файла: Украинский

Скачать реферат: Ку-клукс-клан бесплатно

ku-kluks-klan.doc [71,5 Kb] (cкачиваний: 9)
Скачать: ku-kluks-klan.doc
Загрузил(а): Ksyusha
Скачали: 9
Размер: 71,5 Kb
Дата: 11-04-2013, 14:11
Формат файла: docОставить

Отзывы о реферате

Популярные работы

РефератыКурсовыеДипломные
Навигация


Оформление работ

  • Оформление рефератов
  • Правила оформления реферата
  • Оформление ссылок реферата

  • Интересное