*Все для студентов - скачать Рефераты, курсовые, дипломные работы » Рефераты » Правління Романа Мстиславича та Данила Галицького

**

Реферат Правління Романа Мстиславича та Данила Галицького

Текст:
Коли вмер останній князь з роду Ростиславовичів, галицьке князівство перейшло під владу волинського князя Романа Мстиславовича. Князь Роман був славний з хоробрости і відваги. Роман наслідував свого прадіда Володимира Мономаха і всіма силами старався знищити степового ворога. У 1199 році Роман об‘єднав Галичину і Волинь в єдину Грицько-Волинську державу. Князь Роман Мстиславович проводив політику зміцнення князівства та своєї влади. Роман захищав землі князівства від нападів половців, литовців, вів боротьбу з непокірними боярами. Він мав таку приповідку: “не буде пахнути коріння, якщо його не потовчеш”. Цим він хотів сказати, що з бояр не буде користи для держави, як князь їх не присмирить. Як бояри знову підняли бунт, Роман виступив на них з військом, побив їх, деяких покарав суворо, інших вигнав з краю. Ті, що залишились спокірніли і слухали вже князя. Роман Мстиславович здійснював активну зовнішню політику: підписав договір про мир з Візантією, одружився з донькою візантійського імператора Ганною.
Князь Роман володів не тільки на Волині і в Галичі, але поширив свою владу також на інші українські землі. Він також задумав скріпити українські землі на заході і почав війну з поляками. Але мети не досяг. Загинув у 12-5 році в бою під Зави хвостом над Сяном. Похований у Крилосі під Галичем.

Тип файла: doc
Язык файла: Украинский

Скачать реферат: Правління Романа Мстиславича та Данила Галицького бесплатно

pravlnnya_romana_mstislavicha_ta_danila_galickogo.doc [24,5 Kb] (cкачиваний: 29)
Скачать: pravlnnya_romana_mstislavicha_ta_danila_galickogo.doc
Загрузил(а): Admin
Скачали: 29
Размер: 24,5 Kb
Дата: 30-09-2012, 20:49
Формат файла: docОставить

Отзывы о рефератеНавигация


Оформление работ

  • Оформление рефератов
  • Правила оформления реферата
  • Оформление ссылок реферата

  • Интересное