*Реферати, курсові, дипломні роботи » Реферати » Чарльз Спенсер Чаплін

**

Реферат Чарльз Спенсер Чаплін

Текст:
Сер Чарльз Спенсер Чаплін (16.04.1889 - 25.12.1977), американський актор, режисер, сценарист, продюсер, композитор.

Народився в Лондоні, у родині акторів вар'єте. З 1897 виступав у мюзик-холі, у 1907-1912 - у театрі Ф. Карно, де в досконалості опанував мистецтвом пантоміми, пластики, виразності рухів. Дарунок імпровізації і влучні побутові замальовки визначили успіх Чапліна в Англії і під час американських гастролей 1910-1912 років.

У грудні 1913 він підписав контракт з американської кинокомпанией "Кистоун", де став зніматися в М. Сеннета. У 1914 дебютував в ексцентричній комедії "Заробляючи на життя" (Making A Living). Виконуючи ролі хлыщеватых мерзотників у стрічках за участю Ф. Стерлінга, Ч. Конклина, М. Норман і Фатти, він придивлявся до роботи сеннетовских режисерів, аналізуючи характерні риси американської комічної школи і системи комедійних масок, заснованих на невідповідності життєвої ролі персонажа і його зовнішності.

З'явившись у 12 стрічках, знятих під керівництвом М. Сеннета чи Сеннетом і Мейбл Норман, Чаплін знімає самостійно комедію "Захоплений дощем" (Caught In The Rain, 1914), але до кінця року залишається в "Кистоун", працюючи те поодинці, то з М. Норман. Він усе ще грає покидька Чэза, і навіть його краща робота в комедії Сеннета "Перерваний роман Тилли" (Tіllіе's Punctured Romance, 1914) не влаштовує актора.

У 1915 він іде у фірму "Эссеней", де в поставлених їм по власних сценаріях фільмах поступово виникає образ бурлаки Чарли.
Завоювавши в комедіях Сеннета небачену популярність, Чаплін не відразу переборює інерцію бездумної эксцентриады. Усе-таки матеріал його стрічок наближається до реального життя, а умовні персонажі здобувають риси реальних людей, що переживають справжні радості і прикрості. У фільмах "Бурлака" (The Tramp, 1915), "Завербований" (His New Job, 1915), "Банк" (The Bank, 1915) новий зовнішній вигляд героя-обшарпанця відповідає його людської сутності і соціальному стану - самотнього і беззахисного аутсайдера, відкинутого світом.

У 1916 Чаплін підписує контракт із фірмою "Мьючуэл", забезпечивши собі творчий контроль і право знімати не більш 12 фільмів у рік. У кращих фільмах "Мьючуэл", таких як "Тиха вулиця" (Easy Street, 1917), "Іммігрант" (The Immigrant, 1917) і нової фірми "Ферст нэшнел" "Собаче життя" (A Dоg's Life, 1918), "На плече" (Shoulder Arms, 1918) завершується еволюція образа маленької людини, що уособлює безправний світ знедолених, котрому протистоять багатство, насильство і лицемірство сучасної цивілізації.
З кожною новою роботою Чапліна вимоги комедії положень приводилися в усі більшу відповідність з вимогами драматичного конфлікту добра і зла, бідності і багатства, справедливості і "суспільного порядку" - драматизм врівноважував эксцентриаду, сміху супроводжували сльози, наприклад у фільмах "Маля" (The Kid, 1921), "Пілігрим" (The Pilgrim, 1923).

Один із засновників прокатної компанії "Юнайтед Артистс" (1919), Чаплін прагнув до повної незалежності й у 1923 році заснував "Чарльз С. Чаплін Филм Корпорейшен". Необхідність цього кроку підтвердили проблеми з прокатом драми "Парижанка" (A Woman Of Paris, 1923), спрямованої проти святенництва й аморальності консервативного суспільства.

Наступні фільми Чапліна 20-х років, такі як "Золота лихоманка" (The Gold Rush 1925), "Цирк" (The Circus, 1928), спеціальна премія "Оскар" за "багатогранність і геній у написанні", акторському виконанні,в постановці і виробництві фільму демонструють зрілий талант художника, що подчинили свій комедійний дарунок і виразні можливості жанру високої мети осмислення і вираження трагічних конфліктів століття матеріального прогресу і духовного здичавіння.

У 30-і роки усвідомлення безплідності зусиль "самотнього шукача" у фільмах "Вогні великого міста" (City Lights, 1931) і "Нові часи" (Modern Times, 1936) стало кульмінацією теми маленької людини, прологом до неминучого протесту й еволюції героя, що виріс зі своєї маски Чарли. Ця еволюція складає зміст сатиричної комедії "Великий диктатор" (The Great Dictator, 1940), де Чаплін з'являється в ролях двох полярних персонажів - єврея-перукаря і диктатора Хинкеля і завершує картину прямим закликом до простих людей не підкорятися насильству.

В роки маккартизму Чаплін зняв песимістичний філософський етюд "Мсьє Верду" (Monsieur Verdoux,1947), уперше показавши поразку маленької людини.
Вигнаний зі США послу завершення роботи над ліричною драмою "Вогні рампи" ( Limelight, 1952), Чаплін відповідає сатирою на Америку в роки Маккарти "Король у Нью-Йорку" ( A King In New York, 1957). Останній фільм Чапліна "Графиня з Гонконгу" (A Countess From Hong Kong, 1967) розчаровує його шанувальників. У 1972 відвідав США, щоб одержати ще одну спеціальну премію "Оскар" - "за неоціненний вплив, зроблений їм на перетворення кіно в мистецтво 20 століття". У 1975 королевою Великобританії Єлизаветою II зведений у лицарське достоїнство (сер).

У кіноархівах знайдено стрічку з Чарлі Чапліном, що відноситься до 1916 року. Дослідники також знайшли фільм "Король, королева, джокер", знятий Сідом, старшим братом Чапліна, у 1921 році. Професор з університету Арканзасу Френк Шейд провів понад три роки, вивчаючи недоступні раніше 70 годин кіноплівок, і зробив висновок, що на них зображений Чарльз Спенсер Чаплін у молодості.

Як повідомляє Glasgow Herald, плівки були відреставровані в Національному архіві кіно і телебачення США та Британському кіноінституті в Лондоні. На більшості з 400 відновлених епізодів молодий Чаплін у пошуках свого іміджу відпрацьовує різноманітні комічні прийоми.

Професору Шейду вдалося також знайти безліч вирізаних сцен з фільму 1917 року "Іммігрант" за участю самого Чапліна, Едни Первіенс і Еріка Кемпбелла. За словами дослідника, Чаплін багато експериментував на зйомках, прагнучи досягти більшого комічного ефекту. І тепер шанувальники великого артиста зможуть ознайомитися з новими фрагментами його ранніх робіт.

ФІЛЬМИ
Маля (The Kid), 1921
Дозвільний клас (The Idle Class), 1921
День зарплати (Pay Day), 1922
Золота лихоманка (The Gold Rush), 1925
Цирк (The Circus), 1928
Вогні великого міста (City Lights), 1931
Нові часи (Modern Times), 1936
Великий диктатор (The Great Dictator), 1940
Месье верду (Monsieur Verdoux), 1947
Вогні рампи (Limelight), 1952
Чарли чаплін (частина 1) (Shanghaied, Маbеl' Strange Predicament, Getting Acquainted), 1914
Чарли чаплін (частина 2). (The Tramp, Police, Маbеl' Married Life.), 1915
Чарли чаплін (частина 3). (One A. M., The Champion, Property Man), 1914
Фільми студії эссеней - 1-й альбом (), 1915
Фільми студії эссеней - 2-й альбом (), 1915
Фільми студії эссеней - 3-й альбом (), 1915
Пародія на 'кармен' - звеселяючий газ (Carmen - Laughing Gas), 1916
На плече (Shoulder Arms), 1918
День розваг (Dау' Pleasure), 1919
Цирк (The Circus), 1928 [фільм англійською мовою]
Цирк (The Circus), 1928 [фільм англійською мовою]

Тип файлу:
Мова файлу:

Скачати реферат: Чарльз Спенсер Чаплін безкоштовно

Скачати: fzichne_vihovannya_u_.doc
Завантажив(ла): Ksyusha
Скачали: 16
Розмір: 40 Kb
Дата: 9-03-2013, 15:41
Формат файлу: docЗалишити

Відгуки про реферат
Навігація


Оформлення робіт

  • Оформлення рефератів
  • Правила оформлення реферату
  • Оформлення посилань реферату

  • Цікаве