*Все для студентов - скачать Рефераты, курсовые, дипломные работы » Рефераты » Хрущов проти Сталіна. Доповідь на ХХ з’їзді КПРС

**

Реферат Хрущов проти Сталіна. Доповідь на ХХ з’їзді КПРС

Содержание:
План реферату.
І. Вступне слово про епоху Хрущова.
ІІ. Коротка біографія.
ІІІ. Партійна діяльність Хрущова. Обставини і люди, що зіграли роль у просуванні Хрущова.
1. "Затятий активіст".
2. Слухач Промакадемії.
3. Причини приходу до влади.
ІV. Підготовка до ХХ з'їзду партії.
1. Створення комісії Поспєлова.
2. Робота комісії.
3. Причини виступу Хрущова.
V. Положення доповіді і їхній аналіз.
VІ. Історичний зміст і значення доповіді.
VІІ. Список літератури.

Текст:
Час Хрущова - один з найбільш значних і непростих періодів нашої історії. Значних - тому що безліч великих подій відбулася в той період: це й амністія ув'язнених у Гулазі, і велика кількість інших реформ; у цей час був уперше відправлена у космос людина і при Хрущове ж світ був поставлений на межу ядерної війни. Непростих - тому що стосується десятиліття, що спочатку називалося "славним", а потім засуджено як час "волюнтаризму" і "суб'єктивізму". Довго, дуже довго про ці бурхливі роки не прийнято було говорити. Майже 20 років лежало табу на імені Н.С. Хрущова

* * *

Але що ж це була за людина, Микита Сергійович Хрущов?
Народився в 1894 р. у селі Калинівка Курської губернії. З 12 років уже працював на заводах і шахтах Донбасу. У 1918 р. Хрущова приймають у партію більшовиків. Він бере участь у громадянській війні, а після її закінчення знаходиться на господарській роботі. Був делегатом від України на XІV і XV з'їздах ВКП (б). У 1929 році поступив учитися в Промислову акдемию в Москві, де був обраний секретарем парткому. Із січня 1931 р. - секретар Бауманского, а потім Краснопресненського райкомів партії., у 1932-1934 р. працював спочатку другим, потім першим секретарем МГК і другим секретарем МК ВКП (б). На XVІІ з'їзді ВКП (б), у 1934 р., Хрущова обирають членом ЦК, а з 1935 р. він очолює Московську міську й обласну партійні організації. У 1938 р. стає першим секретарем ЦК КП(б) України і кандитатом у члени Політбюро, а ще через рік - членом Політбюро ЦК ВКП(б).
В роки Великої Вітчизняної війни Хрущов був членом воєнних рад Південно-Західного напрямку, Південно-Західного, Сталінградського, Південного, Воронезького і 1-ого Українського Фронтів. Закінчив війну в званні генерал-лейтенанта. З 1944 по 1947 р. працював Головою Ради Міністрів Української РСР, потім знову обраний першим секретарем ЦК КП(б)У.
З грудня 1949 р. він - знову перший секретар Московського обласного і секретар Центрального комітетів партії. У березні 1953 р., після смерті Сталіна, цілком зосереджується на роботі в ЦК, а у вересні 1953 р. обирається Першим секретарем ЦК. З 1958 р. - Голова ради міністрів СРСР. На цих посадах знаходився до 14 жовтня 1964 р. Жовтневий (1964) пленум ЦК КПРС звільнив Н.С. Хрущова від партійних і державних посад "по стані здоров'я". Персональний пенсіонер союзного значення. Помер 11 вересня 1971 року.
* * *

Спробуємо ближче розглянути ту частину життя Хрущова, що прямо зв'язана з партією і його суспільною діяльністю.

Тип файла: doc
Язык файла: Украинский

Скачать реферат: Хрущов проти Сталіна. Доповідь на ХХ з’їзді КПРС бесплатно

Скачать: Hruschov_proti_Stalna.doc
Загрузил(а): Oksana
Скачали: 8
Размер: 83 Kb
Дата: 1-10-2014, 15:44
Формат файла: docРефераты История Украины История
Оставить

Отзывы о реферате

Популярные работы

РефератыКурсовыеДипломные
Навигация


Оформление работ

  • Оформление рефератов
  • Правила оформления реферата
  • Оформление ссылок реферата

  • Интересное