*Реферати, курсові, дипломні роботи » Реферати » Вклад німецьких колоністів у розвиток сільської промисловості Волинської губернії

**

Реферат Вклад німецьких колоністів у розвиток сільської промисловості Волинської губернії

Текст:
Незважаючи на те, що німецька колонізація на Волині в другій половині XIX – на початку XX ст. носила аграрний характер, незначна частина волинських німців була зайнята і в промисловості. У зв’язку з тим, що у промисловому відношенні Волинська губернія була однією з найвідсталіших в Україні, то й частка німців у цій сфері була невеликою, хоча присутність їхня помітна у багатьох галузях, причому не лише в містах, але й у сільській місцевості. Саме участь німецьких поселенців у розвитку сільських промислових підприємств Волині ми й проаналізуємо.
Ще в 70-х роках XVIII ст. деякі волинські поміщики стали запрошувати з Австрії, Польщі, рідше з Німеччини, німецьких заводчиків, пропонуючи їм облаштовувати різні заводи (мануфактурні, цукрові, винокурні та ін.), тим самим сподіваючись збільшити свої прибутки. Правда, через примітивність ці заводи покладених на них сподівань не оправдали і досить швидко припинили своє існування [4, 6].
Але такі традиції участі німців у розвитку волинської промисловості знайшли своє продовження у XIX ст. й, особливо, в його другій половині, коли розпочався період масової німецької колонізації в цьому регіоні.
Ще в кінці XVIII ст. на Волині з’явились і так звані “штаблілігер” із Сілезіі, котрі приїжджали за дорученням великих фірм і працювали тут лісорубами[5, 104]. Активна участь німців у лісорозробній та лісопереробній промисловості краю знайшли своє продовження і в XIX ст., і на початку XX ст. Але тепер вони не лише працювали лісорубами та простими робітниками, але й володіли лісопильними заводами в різних повітах губернії. З 1872 р. такий завод, що належав Вільгельму Рау, працював у с. Козин Ровенського повіту. У 1892 р. на ньому було перероблено 1500 соснових колод, напиляно 9000 дощок загальною вартістю 3000 руб. [7, 220]. Цьому ж власнику в містечку Степань і с. Оршів того ж повіту належало ще два лісопильні заводи, які виробляли щорічно лісоматеріалів на суму 170 тис. руб., а збувалася продукція переважно за кордон [2, 287]. Австрійському підданому А.Кен-ду належало подібне підприємство в с.Плоска Дубенського повіту. За 1892 р. тут було перероблено 3500 сосон і виготовлено 1000 колод, 10 тис. шпал, 500 кіп гонти та іншої продукції на суму 20 тис. руб. [7, 228]. Німецькому купцеві Альбрехту належав такий же завод у тому ж повіті в с. Касареві [2, 287].
Менш потужні лісопильні заводи, власниками яких були і на яких працювали німецькі вихідці, траплялися подекуди і в інших повітах губернії. Зважаючи на площі вирубаного німцями волинського лісу, потрібно визнати, що це було хижацьке ставлення до лісових багатств Волині.

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7


Тип файлу:
Мова файлу:

Скачати реферат: Вклад німецьких колоністів у розвиток сільської промисловості Волинської губернії безкоштовно

Скачати: vklad_nmeckih_kolo.doc
Завантажив(ла): Admin
Скачали: 2
Розмір: 67 Kb
Дата: 12-05-2012, 16:39
Формат файлу: docРефераты, История, Історія України, На українській мові
Залишити

Відгуки про реферат
Навігація


Оформлення робіт

  • Оформлення рефератів
  • Правила оформлення реферату
  • Оформлення посилань реферату

  • Цікаве